Ostrov Brač - Turistický sprievodca

OSTROV BRAČ - Chorvátsko, Dalmácia: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Ostrov Brač je veľké pobrežné centrum s vlastným prístavom a letiskom. Slávny biely bračský kameň sa používa v stavebníctve na celom svete, dokonca aj v Bielom dome vo Washingtone. Všade na ostrove si môžete vychutnávať typické ostrovné pláže, zatiaľ čo najväčšia turistická atrakcia Bol, najväčšie turistické stredisko na ostrove, je známy svojou jedinečnou piesočnatou plážou a tenisovými turnajmi.

Bol sa nachádza na samote, na južnej strane ostrova Brač a zároveň je najstaršie bračské mestečko. Atraktívne pláže a zdroje pitnej vody ovplyvnili to, že sa toto miesto stalo výnimočnou turistickou oázou známou pre veľký počet hostí. Východne a západne od Bolu, 15 km pozdĺž mora, sú mnohé prekrásne pláže. Medzi nimi je najznámejšia, podľa mnohých najlepšia na Jadrane, Zlatni Rat. Je to raj pre surfistov a milovníkov vodných športov a pýchou všetkých obyvateľov tohto mestečka.

Supetar je mesto a prístav na severnom pobreží ostrova. Nachádza sa v zátoke Sv. Petra, podľa ktorej bol pomenovaný a dnes je jedným z hlavných turistických stredísk. Ponúka Vám bohatstvo kultúrnych pamiatok, rôzne športovo-rekreačné aktivity a autentické ostrovné zariadenia.
Sutivan je mestečko a prístav v západnej časti severného pobrežia ostrova, vzdialený 7 km od Supetaru, trajektového prístavu, do ktorého každodenne premávajú linky zo Splitu.

Bobovišća na Moru, Bobovišća a Lozišća sú tri malé dedinky neďaleko od Milny, väčšieho turistického strediska. Tvoria jeden celok, v ktorom je hlboko vtiahnutá zátoka Bobovišća na Moru. Na more sa vychádza z ďalších dvoch miest. Milna je turistické mestečko a prístav na západnom pobreží ostrova, 20 km juhozápadne od Supetaru. Bola známa už počas stavby Diokleciánovho paláca, kedy tu cárske lode našli chránený prístav. Keďže je to najbezpečnejší a najlepší prístav, chránený pred všetkými vetrami okrem príjemného maestrála. Je tu postavená tzv. marína s 200 miestami na priviazanie lodí.

Postira je turistické letovisko nachádzajúce sa na severnom pobreží. Vďaka výhodnej polohe je Postira prístav a rybárske mestečko. Úrodná pôda v okolí zabezpečuje hosťom dostatok miestnej domácej stravy a kvalitných vín. Pučišća je osada a prístav na severnom pobreží, nachádzajúca sa v peknej, dobre chránenej zátoke, ktorá ponúka bezpečnosť pre člny. Spolu so Supetarom je najväčším mestom na ostrove.
Mesto sa vyvíjalo na kameni, pre kameň a z kameňa. Mesto je známe pre svoje kamennorezbárske tradície a z blízkych kameňolomov je postavená budova Bieleho domu vo Washingtone.
Povlja je dedina v rovnako zvanej zátoke na severovýchodnom pobreží ostrova.

Čakajte prosím!