Ostrov Rab - Turistický sprievodca

OSTROV RAB - Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Ostrov Rab s priľahlými ostrovčekmi tvorí súostrovie, ktoré sa nachádza vo veľmi výhodnej dopravnej a turistickej lokalite vo vzťahu k európskemu a domácemu trhu cestovného ruchu. Ostrov Rab (Arbe) sa tiahne smerom na severozápad a juhovýchod, paralelne s pevninou podvelebitského pobrežia. Najdlhšia vzdušná dĺžka ostrova Rab je 22 km. Vďaka jeho nepravidelnému tvaru je šírka ostrova rozličná.
Na ostrov Rab sa môžete dostať trajektom, a to z prístavu Jablanac na pevnine a prístavu Mišnjak na južnej strane ostrova Rab. Plavba trvá 15 minút a trajekty premávajú niekoľkokrát denne počas celého roka. Lopar na Rabe a Valbiska na Krku sú takisto spojené trajektovou linkou dvakrát denne počas celého roka a štyrikrát denne cez sezónu. Katamaránom z Rijeky sa môžete na ostrov Rab dostať jedenkrát denne a to celoročne.
Ostrov Rab je ostrov úžasnej prírodnej rozmanitosti, prekrásnych rôznorodých pláží, ostrov bohatého historického dedičstva, dlhých a príjemných prechádzok, 120-ročnej tradície organizovaného cestovného ruchu, pohostinstva a usilovnosti obyvateľstva ostrova.
Popri bohatej flóre, na Rabe sa stretávame aj s rozmanitejšou faunou, ako na pevnine, tak aj v mori. Prírodné bohatstvo, bohatá minulosť a kultúrno-historické dedičstvo sú základom cestovného ruchu, ktorý je tu hlavným priemyslom so storočnou tradíciou.
Jeden z najznámejších obyvateľov Rabu je sv. Martin, zakladateľ štatútu San Marino. Na Rabe si nenechajte ujsť Viteške igre z roku 1364, ktoré obnovilo Združenie rabských samostrelcov a tak sa stali známou ostrovnou skupinou. Združenie so svojimi predstaveniami po celej Európe propaguje ako rabský, tak aj chorvátsky cestovný ruch. Jedinečný je aj stredoveký letný veľtrh „Rabska fjera“, ktorý je založený na historickom dedičstve a účastníkmi sú remeselníci a miestni ostrovania.

Čakajte prosím!