Riviéra Biograd - Turistický sprievodca

RIVIÉRA BIOGRAD - Chorvátsko, Dalmácia: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Od atraktívneho malého mestečka Sveti Petar na severe, do jemných, modrých Drage na juhu, rozširuje sa jemné a plytké pobrežie, ktoré tiahne k mestu Biograd. Podporované bohatým a úrodným zázemím, orámované modrosťou mora a nespútanosťou ostrovov a ostrovčekov, toto pobrežie priťahovalo už od pradávna pozornosť rôznych národov.

Zmienený Biograd je prístav a dôležité turistické mesto, nachádzajúce sa 29 km južne od Zadaru a 44 km severne od Šibeniku. Okolie je pokryté veľmi hustým borovicovým lesom. Tieto lesy ako aj ostatná stredomorská vegetácia, priestranné pieskové pláže (Soline, Crvena Luka), príjemná klíma, početné malebné ostrovy a ostrovčeky pri pobreží a široké Vranské jazero (rybolov, lov vtákov) prispeli k rozvoju Biogradu na významnú turistickú destináciu.

Neďaleko od Biogradu sa nachádza Vranské jazero, ktoré je v podstate zaplavené krasové pole. Rímske mesto Zadar odtiaľto získavalo vodu cez akvadukt. Vranské jazero je dnes známa ornitologická rezervácia mnohých druhov močiarnych vtákov. Nedávno bolo vyhlásené národným parkom.

V okolí Biogradu je pobrežie nízke a teda aj geomorfologicky chudobnejšie a je tu plytké more, avšak práve kvôli tomu sa tu nachádzajú početné malebné, turisticky zaujímavé miesta. Sv. Filip i Jakov je miesto a letovisko, zdobené mnohými samostatnými zálivmi a ostrovčekmi. Miesto je vhodné pre relaxáciu, s atraktívnymi piesočnatými, štrkovými a skalnatými plážami.

Vedľa neho sa nachádza Turanj, malé turistické miesto, vzdialené 23 km juhovýchodne od Zadaru. Stredomorská vegetácia a blízkosť prekrásnych ostrovov zadarského súostrovia a Národného parka Kornati, doplnia Váš pobyt na tomto krásnom mieste. Ak chcete kľudnú odpočinkovú dovolenku, užívajte si na tienistých, súkromných plážach Sv. Petra, ďalšieho miesta v poradí tejto nádhernej riviéry, ideálnej pre letnú zábavu.

Pakoštane sú malé turistické mestečko, neďaleko od Biogradu a 35 km južne od Zadaru. Stará časť osady sa nachádza pozdĺž pobrežia a nová sa nachádza pozdĺž Jadranskej magistrály. Miesto sa nachádza v širokej zátoke naproti Národného parku Kornati, chorvátskeho námorného raja.

Čakajte prosím!