Ostrov Krk - Turistický sprievodca

OSTROV KRK - Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Ostrov Krk je najsevernejším ostrovom v Stredozemnom mori a nachádza sa v Kvarnerskom zálive. Je to najväčší ostrov v Jadranskom mori s rozlohou 409,9 km². Krk je tiež ostrov s najviac obývanými osadami (68). Na ostrove dnes žije 17 860 obyvateľov.
Na Krk sa najľahšie dostanete vozidlom cez krčský most alebo lietadlom na letisko v blízkosti Omišalja. Prísť taktiež môžete trajektom s ostrova Cres a z Lopara na ostrove Rab. Všetky pobrežné mestá majú veľmi dobre upravené prístavy pre umiestnenie všetkých typov plavidiel.
Ostrov Krk má prijemnú teplú klímu a krasový reliéf so zaujímavými tvarmi: jaskyňami (Biserujka pri Dobrinji), závrtmi a skalnými útesmi. Centrálna časť ostrova je plná úrodných polí. Pobrežie je členité s početnými zálivmi a piesčitými plážami a zátokami. Ostrov Prvić a severovýchodná strmá časť pobrežia ostrova Krk sú ornitologickou rezerváciou, kde žije sup bielohlavý.
Ostrov má turistické a cyklistické trasy v dĺžke 300 m. Na plážach ostrova sa týči 14 modrých vlajok. Krk je jednou z najslnečnejších častí Európy s 2500 slnečnými hodinami ročne. Na západnej strane zátoky Klimno sa nachádza pláž s liečivým blatom, ktorá ponúka aj možnosť dobrej zábavy ... od piciginu v mori po volejbal a futbal.
Ubytovať sa môžete v hoteloch, kempoch a v privátoch. Okrem vynikajúceho krčského olivového oleja, krčského syra, kvalitnej jahňaciny a rýb sa ostrov Krk môže pochváliť množstvom vynikajúcich taverien a dobrých reštaurácií, kde môžete ochutnávať tradičné jedlá, ako je jahňací žvacet, šurlicu s jahňacím gulášom alebo sladký jahňací presnac.
Ostrov Krk má bohaté kultúrno-historické dedičstvo, ktoré sa oplatí vidieť. Určite navštívte starobylé centrá skoro každého mestečka a farské kostoly, okrem toho múzeá s etnografickými a sakrálnymi zbierkami, početné galérie a knižnicu Vitezić vo Vrbniku. Akvárium Baška ponúka jedinečný zážitok z morského sveta, môžete si vychutnať celú radu sprievodných podujatí na ostrove (Krčský veľtrh alebo Lovrečevu v auguste, festival krčského folklóru, mnohé letné zábavné podujatia a podujatia vážnej hudby, zábavu pre deti, rybárske večery, športové manifestácie, rybárčenie, potápanie, výlety do blízkych národných parkov Plitvické jazerá, Risnjak a Severný Velebit, a Gorski kotar, Benátky, Istriu,..)

Čakajte prosím!