Ostrov Lošinj - Turistický sprievodca

OSTROV LOŠINJ - Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Ostrov Lošinj je súčasťou Cresko-lošinjskej ostrovnej skupiny a tvorí západný rad Kvarnerských ostrovov v rámci Kvarnerského zálivu. Ostrovy tejto skupiny slúžia ako prirodzený most medzi Istriou a Dalmáciou. Celé pobrežie súostrovia je plné atraktívnych zátok, ideálnych pre kúpanie a opaľovanie. Najvyššia hora Lošinju je Osoršćica (588 m).
Do Lošinju môžete každodenne prísť turistickými loďami, modernými trajektami, vodnými glisermi a športovými lietadlami. Lošinjské športové letisko je vhodné pre medzinárodnú dopravu a má schopnosť prijímať lietadlá s prepravou cestujúcich do 40 miest.
Trajektové spojenie je z Valbinske (Krk), Brestove (Istria) a Zadaru. Rýchle lodné spojenie Taliansko – Lošinj premáva v letných mesiacoch (Cesenatico-Rimini-Pesaro-Mali Lošinj ). Autobusová linka Rijeka-Mali Lošinj premáva niekoľkokrát denne a linka Zagreb-Mali Lošinj dvakrát denne, zatiaľ čo v lete premáva priama linka z Ľubľany.
Počiatky cestovného ruchu na Lošinji sú spojené s lekárskou turistikou, lebo priaznivé účinky klímy a vegetácie ako prvá objavila rakúsko-uhorská šľachta. Ich početné, dnes renovované vily a letné sídla zdobia tento ostrov. Šľachtou udaný smer nasledujú aj novovybudované hotely, ktoré sú neustále obohatené o nové zariadenia. V privátnom ubytovaní budete mať možnosť spoznať príjemných domácich, ich obyčaje a tradíciu. Lošinj ponúka aj kempy pri mori, nachádzajúce sa po celom ostrove.
Užite si tradičnú kuchyňu založenú na aromatických bylinkách a olivovom oleji, chuti mladej jahňaciny a kvarnerských kreviet, domácej rakije a miestneho vína so Susaku.
Milovníkom aktívnej dovolenky sa počas celého roku ponúka možnosť používania upravených chodníkov, ktoré sú 220 km dlhé a tiahnu sa na piatich ostrovoch. Podvodný svet ponúka veľa jaskýň a útesov, novú vášeň nájdete v plachtení, surfovaní, lyžovaní a športovom rybolove.
V nocí navštívte taverny so živou hudbou, nočné kluby, jazz festival alebo počúvajte dobrú ľudovú pieseň, iste sa zaľúbite do lošinjských ľudových tancov a krojov ľudových skupín.

Čakajte prosím!