Ostrov Čiovo - Turistický sprievodca

OSTROV ČIOVO - Chorvátsko, Dalmácia: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Ostrov Čiovo sa nachádza v Strednej Dalmácii a s pevninou ho spojuje pohyblivý most. Spojenie pevniny a Čiova je pri historickom meste Trogir, ktorý je nepochybne pravým múzeom stredovekého dedičstva vlasti. Od roku 1997 sa Trogir nachádza na zozname kultúrnych pamiatok pod ochranou UNESCO.

Ostrov Čiovo bol nazývaný „Trogirskom stajom“. Už od stredoveku tu existovali dediny Arbanija, Žedno, Okrug Gornji, Okrug Donji, ktoré spadali pod Trogir a Slatine, dedina nachádzajúca sa viac na východ spadala pod Split. Na západ od dediny Arbanija, pozdĺž promenádu, sa nachádza dominikánsky kláštor Svätého Kríža, založený v roku 1432. Kláštor sa vyznačuje krásnym renesančným nádvorím a taktiež zbierkou umenia.

Čiovo je hornatý ostrov s najvyšším vrcholom Rudine. Dediny Arbanija, Slatine, Okrug Gornji a Okrug Donji sú pravé miesta pre pokojnú dovolenku. Okolie obklopuje bohatá zelená vegetácia, mnohé ostrovy a zátoky, oblázkové a piesočnaté pláže. Okrem veľmi kvalitného ubytovania v hoteloch, penziónoch, apartmánoch a kempoch, domácej stravy, hlavne rybích špecialít, je tu bohatá ponuka športových a rekreačných zariadení ako sú tenis, petanque, kolky, behanie, škola surfovania a potápania. Zábava zahŕňa rušné rybárske noci a folklórne predstavenia, ale aj koncerty klasickej hudby v jedinečných scénických predstaveniach v meste.

Čakajte prosím!