Ostrov Ugljan - Turistický sprievodca

OSTROV UGLJAN - Chorvátsko, Dalmácia: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Bohaté zadarské súostrovie je rozdelené pred mestom do troch radov. V prvom rade, relatívne blízko pobrežia, sa nachádzajú Ugljan a Pašman. Celý Ugljan, hlavne dedinka Preko, sa nachádzajú priamo oproti Zadaru, ako jeho predmestie, ktoré tiahne k svojmu hostiteľovi. So Zadarom je spojený mnohými trajektovými linkami. Hospodárstvo je založené na poľnohospodárstve, vinohradníctve, pestovaní olív, rybolove a cestovnom ruchu. Preko je so všetkými časťami ostrova spojený miestnou cestou. Najväčšie miesto je Kali, Preko rovnako zvané miesto Ugljan a turistická lokalita Kukljica. Ostrovy Ugljan a Pašman sú spojené mostom, ktorý premosťuje Pašmanský kanál.
 
Pobrežie oplýva mnohými atraktívnymi plážami. Okrem pobrežného pásu sú tu ostrovčeky Ošljak a Galovac, ktoré ležia pred Prekom. Pre turistov je najatraktívnejšia pláž na zalesnenom ostrovčeku Galovac, vzdialenom 80 m centra Preka. Kali je typická stredomorská lokalita, najväčšie miesto všetkých zadarských ostrovov a je jedným z najznámejších rybárskych lokalít na Jadrane. Zvláštnu atmosféru mu dodáva mnoho priviazaných veľkých rybárskych lodí. V auguste sa koná tradičná Rybárska kaljska noc.

Krásy Národného parku Kornati a Parku prírody Telašćica, ktoré sa nachádzajú v blízkosti ostrova, spravia Vašu dovolenku nezabudnuteľnou.

Čakajte prosím!