Splitska - Turistický sprievodca

SPLITSKA - Ostrov Brač, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Splitska je dedina a malý pristav, nachádzajúca sa na severnom pobreží strednodalmatínskeho ostrova Brač. S pevninou je spojená trajektovou linkou Split-Supetar, z ktorého vedie cesta 7 km východne po hlavnej ceste smerom na Postiru. Okrem tradičných zamestnaní, ako sú pestovanie olív, poľnohospodárstvo a vinohradníctvo sa stále viac rozvíja cestovný ruch a to hlavne vďaka prekrásnym plážam a zátokám, nachádzajúcim sa v hlbokých a strmých zálivoch Splitska a Zastup, obklopenými borovicovými lesmi.

Toto miesto je výnimočne krásne, okrem peknej prírody má aj aristokratický šarm vďaka renesančnému zámku rodiny Cerinić-Cerineo z roku 1577. Vo farskom kostole Blaženej Panny Márie môžete vidieť renesančný obraz Madony s dieťaťom.

Splitska je výborná destinácia a aj pre tých, ktorí milujú prechádzky v prírode. Takto môžete navštíviť veľmi malebné miesta ako je Škripa, ktoré je vzdialené 45 minút chôdze (3 km do kopca) alebo do Postiry, 30 minút chôdze a ešte do Dola tiež 30 minút chôdze. V meste sa nachádzajú tri reštaurácie, kaviareň a obchod. Hlavná oslava je v meste na sviatok Velike gospe (Nanebovzatie Panny Márie) – 15. augusta. Splitska je vhodná pre pokojnú rodinnú dovolenku a pre hostí, ktorí majú radi domáce jedlo, víno, miestne vinárne a ubytovanie v súkromných izbách a apartmánoch.

Čakajte prosím!