Okrug Gornji - Turistický sprievodca

OKRUG GORNJI - Ostrov Čiovo, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Okrug Gornji je turistické mestečko v juhozápadnej časti Čiova, ostrova strednodalmatínskeho súostrovia, ktorý je pohyblivým mostom spojený s mestom Trogir. Ostrov je obývaný už od praveku a chráni svoje bohaté kultúrne dedičstvo. Blízkosť mesta Trogir, vzdialeného len 2 km, mesta pod ochranou UNESCO, Vám ponúka možnosť odcestovania do historickej doby pred 2800 rokmi, ale aj možnosť dobrej zábavy pre tých, ktorý majú radi nočný život. Mierne stredomorské podnebie, bohatá subtropická vegetácia, súostrovie plné malebných malých ostrovčekov a pláže obmývané krištáľovo čistým morom, robia túto destináciu veľmi atraktívnou.

Okrug Gornji, ako aj celé toto územie, je známy krásnymi oblázkovými plážami na ktorých sa nachádzajú malé kaviarničky s lehátkami, ktoré sú veľmi pekne začlenené do prostredia. Ak ste milovníci bonvivanského životného štýlu, toto miesto Vám určite má čo ponúknuť, preto je obľúbené medzi mladými ľuďmi. Ak patríte k tým, ktorým sa zažiada trocha súkromia, v blízkosti mestečka sa nájdu mnohé neobývané zátoky. Blízky Trogir Vám ponúka množstvo zaujímavých kultúrnych aktivít alebo nočnej zábavy a pre tých, ktorí majú radi aktívnu dovolenku sú k dispozícii mnohé športoviská a vybavenie k vodným športom nájdete na plážach Čiova. Jeho geografická poloha Vám ponúka mnohé výlety na vodopády rieky Krky, mesta Split…a veľa ďalších, zatiaľ čo je letisko vzdialené len 8 km.

Čakajte prosím!