Ugljan - Turistický sprievodca

UGLJAN - Ostrov Ugljan, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Ugljan je dedinka a prístav v severovýchodnej časti rovnako zvaného ostrova, 11 km severozápadne od Preka. S pevninou je spojený veľmi častou trajektovou linkou Zadar - Preko, do ktorého vedie ostrovná cesta. Hospodárstvo je založené na poľnohospodárstve, vinohradníctve, pestovaní olív, ovocia, rybolove a cestovnom ruchu. K rozvoju cestovného ruchu prispeli piesočnaté pláže. Len 2 km od Ugljanu, v zátoke Muline, sa nachádza najlepšia pláž na celom ostrove. Ugljan sa nachádza na hlavnej ceste, ktorá vedie pozdĺž ostrova.

Na pahorku Kuran, nad Ugljanom, sú pozostatky prehistorickej stavby a na rovnakom mieste, pri zátoke Batalaža, boli odkryté pozostatky rímskej vily. V dedinke môžeme takisto nájsť aj starý františkánsky kláštor z roku 1430 s gotickým kostolom z roku 1447, v celej budove sú postavené zaujímavé romantické stĺpy s kapitolami. Ugljan charakterizujú letné vily zadarských šľachtických rodín. Gastronomickú ponuku dopĺňajú reštaurácie, ktoré ponúkajú domáce špeciality, preto túto lokalitu odporúčamme hlavne rodinám s deťmi.

Čakajte prosím!