Kali - Turistický sprievodca

KALI - Ostrov Ugljan, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Kali je turistická dedina a prístav na juhovýchodnom pobreží ostrova Ugljan, vzdialená 3 km juhovýchodne od Preka. Toto typické stredomorské miesto je najväčšou lokalitou na zadarských ostrovoch a je jednou z najznámejších rybárskych destinácii na Jadrane. Obyvateľstvo sa okrem uvedeného rybolovu zaoberá námorníctvom, poľnohospodárstvom, vinohradníctvom a pestovaním olív. Zvláštnu atmosféru mu dodáva mnoho priviazaných veľkých rybárskych lodí. V auguste sa koná tradičná Rybárska kaljska noc.

Z Kali vedie cesta na druhú stranu ostrova, kde sa nachádzajú dve oblázkové zátoky, veľmi atraktívne na kúpanie, Lamjana vela i mala. Sú oddelené polostrovčekom. Pred samým pobrežím na tomto mieste je ostrovček Ošljak, takisto atraktívne miesto na kúpanie a výlety. Prvé zmienky sú z roku 1343. Barokový kostol vymenil v roku 1698 starú budovu. Na kopci nad dedinou je kostolík Sv. Pelegrina zo 14. storočia.

Čakajte prosím!