Turanj - Turistický sprievodca

TURANJ - Chorvátsko, Biograd: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Turanj je malé turistické mestečko, vzdialené 23 km juhovýchodne od Zadaru, nasledujúce po letoviskách Sv. Filip a Jakov a Biograd. Pobrežie je nízke a teda aj geomorfologicky chudobnejšie, je tu plytké more, ale toto všetko prispieva k tomu, že sa tu nachádzajú početné malebné, turisticky zaujímavé miesta.
Zariadenia cestovného ruchu, ako aj výhody malého miesta spríjemnia Váš pobyt. Pokojné pláže, obklopené hustým borovicovým lesom, poskytujú príjemnú dovolenku predovšetkým rodinám s deťmi. Stredomorská vegetácia a blízkosť prekrásnych ostrovov zadarského súostrovia a Národného parku Kornati, doplnia Váš pobyt na tomto krásnom mieste.
Môžete tu nájsť niekoľko lokalít historického a umeleckého významu, ako sú pozostatky doby antickej, ako aj veľmi dobre zachované opevnenie zo 17. storočia. Farský kostol z 15. storočia bol niekoľkokrát obnovený a stredoveká kaplnka v jeho blízkosti sa vyznačuje zachovalým nápisom v hlaholike.

Čakajte prosím!