Pakoštane - Turistický sprievodca

PAKOŠTANE - Chorvátsko, Biograd: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Pakoštane je malé turistické mestečko, neďaleko od Biogradu a 35 km južne od Zadaru. Stará časť osady sa nachádza pozdĺž pobrežia a nová sa nachádza pozdĺž Jadranskej magistrály. Miesto sa nachádza v širokej zátoke naproti Národného parku Kornati, chorvátskeho námorného raja. Neďaleko brehu je niekoľko romantických ostrovčekov, vhodných pre rybolov, ktoré taktiež chránia prístav od vetra.

V Pakoštane a okolí sa nachádzajú prekrásne pláže v tieni borovicových lesov a bohatej stredomorskej vegetácie. Atmosféra prímorského letoviska a blízkosť veľkých centier Zadaru a Biogradu, ako aj čisté more a ostrovy v tejto oblasti sú dobrými dôvodmi k návšteve Pakoštane.

Početné tradičné festivaly a podujatia, ktoré sú pravidelne organizované, začínajú karnevalom , 40 dní po Veľkej noci je Oslava kríža, 30. júla je Deň obce a prvý augustový týždeň je Ljetni festival (Letný festival).

Medzi Pakoštane a Biogradom sa nachádzajú dve dôležité turistické strediská. Jedno veľké rekreačné stredisko sa nachádza v červenom zálive, pokryté hustou stredomorskou vegetáciou a borovicovým lesom, s atraktívnymi plážami ako aj chránenym prístavom pre športové lode, možnosťou vodného lyžovania a iných vodných športov. Je tu aj klub, ktorý je známy vo svete ako pre svoju výnimočnosť, napodobňuje atmosféru divočiny spríjemnenú komfortom moderného sveta.

Čakajte prosím!