Rab - Turistický sprievodca

RAB - Ostrov Rab, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Mesto Rab bolo rímskym osídlením a cisár Octavija Augustus mu dal status mesta a vymenoval ho municipiom 10 rokov pred Kristom. Patrónom mesta je Sv. Kristofor. Mesto má tri prekrásne mestské parky. Mesto Rab je, hlavne v lete, križovatkou mnohých vynikajúcich kultúrnych podujatí. Rabské hudobné večery zmenia rabské kostoly a námestia na tribúny a úzke ulice sa zmenia na otvorenú výstavu fotografií. Obzvlášť zaujímavým podujatím je Rábsky letný festival a Rab Fashion week.
Rabska fjera je najatraktívnejšie letné podujatie v meste Rab. Je to trojdňová akcia, ktorou sa na Rabe oživuje stredoveká história. Tak sa na rabských námestiach a uliciach môžu nájsť kamenári, čipkári, maliari, hudobníci, medári, keramikári, tesári, kováči a kvetinári.
V turistickej ponuke ostrova musíme predovšetkým vyzdvihnúť množstvo krásnych a nezabudnuteľných denných výletov pre objavovanie ostrova Rab a okolia, pre ktoré Vám stačí sa prejsť rabským nábrežím, kde sú priviazané skoro všetky výletné lode a môžte si prezrieť ponuku. Jedným z jedinečných zážitkov je aj plavba malými taxi loďkami, známymi „Barkarijolima“, ktoré Vás zoberú na prehliadku malých pekných zátok, fjordov Zavratnice a na rybárčenie v spoločnosti rabského hostiteľa.
Pre nočný život je tu aj veľký počet malých kaviarní, krčiem, nočných klubov, koktail barov, nachádzajúcich sa v starom jadre mesta Rab, medzi kamennými múrmi, námestiami a salónikmi starého mesta.

Čakajte prosím!