Supetarska Draga - Turistický sprievodca

SUPETARSKA DRAGA - Ostrov Rab, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Supetarska Draga je jedným z najstarších ostrovným miest, bohatá predovšetkým na námorné tradície. Obklopená je ostrovčekmi, ktoré sú plné piesočnatými a oblázkovými plážami. Vyznačujú sa dobrými reštauráciami, ekologickými produktami a ubytovacími kapacitami na pevnine a pri mori. Supetarska Draga ponúka všetko pre malého námorníka.
Mestečko sa môže pochváliť najstarším benediktínskym kláštorom na ostrove, kostolom sv. Petra, ktorý svojou krásou priťahuje rovnako veriacich ako aj milovníkov umenia. Na sviatok „Petrova“, 29. júna, Vás obyvatelia Supetarske Drage príjemne prekvapia kultúrnymi a športovo-zábavným programami.
Dlhoročná turistická tradícia, bohaté dedičstvo z antickej doby a jedinečné rabské stredoveké rytierske hry robia toto prímorské letovisko nezabudnuteľným.
Navštívte mesto Rab, centrum rovnako zvaného ostrova kvarnerského súostrovia, ktorý patrí medzi najslnečnejšie miesta v Európe. Tento ostrov je známy bujnou vegetáciou (až 40 % jeho povrchu pokrývajú lesy) a patrí k najzelenším jadranským ostrovom.

Čakajte prosím!