Viganj - Turistický sprievodca

VIGANJ - Poloostrov Pelješac, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Viganj je dedina a malý prístav v západnej časti južného pobrežia polostrova Pelješac, vzdialený 7 km západne od Orebića. Hospodárstvo je založené na poľnohospodárstve, rybárstve a cestovnom ruchu. Miesto bolo obývané už v prahistorickej a antickej dobe. Farský kostol Sv. Mihovila je postavaný v dobe gotiky. Dedinka sa nachádza na morskej línii blízko Korčule.

Viganj je sa nachádza v priestornej zátoke otočenej miernym svahom na juh, chránenej od severných vetrov vrcholom Sveti Ilija Zátoka je aj prístavom pre menšie loďky. Okolie tejto lokality je veľmi príjemné pre prechádzky, turistiku a zber bylín.

Vnútrozemie polostrova je veľmi bohaté na vinice, vínne cesty a pivnice, kde si môžete ochutnať a kúpiť domáce pelješacké víno alebo prošek. Obyvatelia Pelješacu sa už roky zaoberajú vinárstvom, pestovaním olív, ovocia a zeleniny, keďže je tu veľmi plodná zem a dostatok slnka.

Viganj je lokalita pre pokojnú rodinnú dovolenku, ale aj pravá destinácia pre milovníkov windsurfingu, jachtingu a ostatných vodných športov, pretože v Pelješackom kanáli fúkajú priaznivé vetry a vytvárajú ucelené a dlhé vlny. Miesto Vás nadchne príjemným, teplým podnebím, veľkými oblázkovými plážami, bujnými a exotickými rastlinami a tieňom borovíc a olivovníkov.

Čakajte prosím!