Opatija - Turistický sprievodca

OPATIJA - Chorvátsko, Kvarner: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Opatija, elegantná turistická destinácia, centrum riviéry s najdlhšou tradíciou v cestovnom ruchu v Chorvátsku. Priaznivá geografická poloha, najbližšia časť teplého mora v strednej Európe, bujná vegetácia a príjemná klíma sú najdôležitejšie dôvody pre vznik a rýchly rozvoj cestovného ruchu na konci 19. storočia. Bola postavená na prelome 19. a 20. storočia a dodnes si udržiava harmóniu s prírodou. Upravené parky, osvetlená promenáda dlhá 12 km, upravené kúpaliská a fontány, sú dôležité pre vily a hotely, ktoré môžu denne ubytovať až 6000 hostí. Vzhľadom na podnebie a more, klíma v Opatiji je príjemná a osviežujúca. Staré budovy a moderný komfort, hlučné miesta pre zábavu a tiché miesta na výlety robia Opatiju a jej okolie atraktívnou križovatkou turistov vo všetkých ročných obdobiach.
Časť opatijskej turistickej ponuky sú kongresové centrá, 11 krytých bazénov, wellness programy, kasíno, diskotéka, letné kino s 2000 sedadlami, karnevaly, festivaly, možnosť kratších výletov do blízkeho okolia alebo celodenných výletov do národných parkov Plitivcké jazerá a Risnjak alebo do Benátok, zatiaľ čo mnohé reštaurácie ponúkajú rybie špeciality, vegetariánske a mäsové menu.

Čakajte prosím!