Nin - Turistický sprievodca

NIN - Chorvátsko, Zadar: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Nin je pobrežné mestečko, vzdialené 17 km od Zadaru. Vznikol na veľmi nízkom polostrove Ždrijac, zmeneným na ostrovček kanálom, ktorý bol vykopaný v 14. storočí. S pevninou je spojený mostom. Obyvateľstvo sa zaoberá poľnohospodárstvom, pestovaním vínnej révy, olív a ovocných stromov, rybárstvom a cestovným ruchom.

Nin je najstarším chorvátskym mestom, v ktorom od 7. do 10. storočia zasadali vladári a biskupi. Počas rímskej doby je známy ako Aenona, mal fórum, amfiteáter, akvadukt a vlastnú sieť ulíc.

Zničený bol počas avarsko-slavónskej lúpeži v 7. storočí. V ranom stredoveku bol obnovený a od 9. storočia tu zasadali chorvátsky vladári a biskupi. Najvýznamnejšou pamiatkou z tohto obdobia je kompletne zachovaný kostol Sv. Križa, stavba krížového pôdorysu s kupolou.

Nin spája historické bohatstvo s prírodnými krásami a ponúka skvelé príležitosti na dovolenku a rekreáciu. Je tam niekoľko lagún, v ktorých je teplota o 2 až 3 stupne vyššia než na otvorenom mori. Vďaka najväčšiemu množstvu blata na Jadrane je tu veľmi populárny liečebný cestovný ruch. Jeho pláže a zariadenia, ktoré ponúka v modernom turistickom komplexe, robia z neho veľmi atraktívnu turistickú destináciu.

Mnohé reštaurácie a taverny ponúkajú domáce a medzinárodné špeciality. Okrem toho ponúka Nin aj možnosti pre šport a rekreáciu, športový rybolov a poľovníctvo. Počas celého roka môžete v galérii „Višeslav“ vidieť diela známych chorvátskych maliarov. A cez letnú sezónu sa tu konajú zábavné večery.

Čakajte prosím!