Nečujam - Turistický sprievodca

NEČUJAM - Ostrov Šolta, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Nečujam je turistická destinácia a letovisko v zátoke na severnom pobreží ostrova Šolta. Najmladšia dedina na ostrove vznikla výstavbou víkendových domov, ale aj plánovanou výstavbou hotelu. Nečujam je najväčšia a podľa ostatných aj najkrajšia zátoka na ostrove, ktorá každým rokom priťahuje mnoho turistov.
 
Nečujam ako centrum cestovného ruchu na Šolte, ponúka príjemnú dovolenku pre rôzne typy hostí a väčšina z nich sú stáli hostia tejto destinácie už po desaťročia. Na pobreží sa nachádza množstvo vybavenia vrátane turistických stredísk, miest na relaxovanie, mnohých domov pre rodiny s malými plážami.
 
Trajektové spojenie so Splitom je veľmi časté, hlavne počas sezóny. Autobus a taxi služba vozia cestujúcich z trajektu do danej lokality.
 
Na súčasnom archeologickom nálezisku máte možnosť vidieť stopy antického života. V dolnej časti zátoky, na jej východnej strane, sú zvyšky hospodárskych budov, pričom v tejto lokalite sú hroby a taktiež sa tu našli náhrdelníky a mince. V blízkosti sa nachádzajú pozostatky gotického kostola z 15. storočia.
 
Pri kostole sa nachádza jednoduchý kamenný domček, ktorý vlastnil priateľ básnika Marka Marulića, otca chorvátskeho spisovného jazyka. V dome sa nachádzajú jeho pamätné zbierky. V prednej časti domu je pamätný stĺp, venovaný Petru Hektoroviću, básnikovi a spisovateľovi, ktorý tu našiel inšpiráciu pre svoje umelecké diela.
  
Dokonca aj rímsky cisár Dioklecián vedel o kvalite mora okolo ostrova Šolta a o jeho podmorskom svete, preto sa pod povrchom môžu nájsť pozostatky hradieb, ktoré uzatvárali zátoku a zmenili ju na rybník.
 
Zátoky okolo Nečujamu predstavujú veľký potenciál pre rozvoj potápačského a výletného cestovného ruchu.   
Nečujam je jedna z najväčších zátok na Šolte, v ktorej sa vďaka jej veľkosti stratíte. Jej latinský názov je Vallis Surda – Hluchá zátoka.
 
Pláž v Nečujame je najväčšia na celom ostrove. Je umelo vysypaná a pravidelne sa udržuje a čistí. Nachádzajú sa tu sprchy, dva bufety, vodný tobogán, prenájom lodí, fast-food, tenisové kurty a stoly pre stolný tenis.
 
V letnej sezóne sa tu konajú rôzne podujatia, medzi ktorými sú aj tradičné rybárske slávnosti. Pre milovníkov športu a rekreáciu sú k dispozícii tenisové kurty, minigolf, rybolov a vodné športy. Takisto sa tu organizujú aj výlety.
 
Nečujam takisto ponúka reštauráciu, pizzériu, bazén, kaviarne, cukrárne, disko-bar, supermarket, volejbalové ihrisko, informačné centrum, poštu a zmenáreň.

Čakajte prosím!