Krvavica - Turistický sprievodca

KRVAVICA - Makarska Riviéra ,Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Krvavica je malé mestečko nachádzajúce sa na západnej časti Makarskej rivéry, na svahu pohoria Biokovo, 6 km južne od Bašky Vody. Archeologické lokality (Gradina, Lazine, Zakuće) a niektoré archeologické nálezy (mince, kryt sarkofágu,...) hovoria o živote na tomto mieste už v antických dobách, ale miesto začalo byť obývané pred 18. storočím. Názov Krvavica sa prvýkrát spomína v roku 1792.

Výstavbou rovnako volaného turistického komplexu v roku 1960, položeného v úplnej blízkosti pri mori, sa začal cestovný ruch v Krvavici. Dnes mestečko ponúka ubytovanie v moderných apartmánoch a izbách v súkromných domoch. Takisto sú v mestečku k dispozícii obchody a ďaľšie hotelové zariadenia.

Okrem krásnej bielej kamienkovej pláže má Krvavica ešte jeden prírodný úkaz – Ključ kuk (Kľúčové bedro) – vysoký útes nad miestom. Na začiatku tohto storočia bol v mestečku vybudovaný prístav.

Čakajte prosím!