Igrane - Turistický sprievodca

IGRANE - Makarska Riviéra ,Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Igrane, malé mestečko a prístav na Makarskej riviére, je vzdialené 7 km juhovýchodne od Podgory. Miesto sa rozkladá v malom poloostrove s veľkou piesočnatou plážou (1,5 km) na juhovýchodnej strane.

Osada existovala už v rímskej dobe (sarkofágy). Na cintoríne sa zachovali apsidy malého stredovekého kostola. V olivovom háji nad Igrane je kostol sv. Mihovila (sv. Michaela) z 11. a 12. storočia, ktorý je vlastne predrománska bazilika. Veža Zale, postavená v 17. storočí za účelom obrany proti Turkom, sa nachádza nad Igrane.

Dominantou Igrane je vysoká zvonica, postavená v roku 1920. Vzorom pre túto zvonicu bola zvonica splitskej katedrály. Vedľa sa nachádza farský kostol Svete djevice Marije od krunice (ružencovej Panny Márie) z 18. storočia. Na pobreží si môžeme všimnúť výrazne rekonštruované barokové panské sídlo rodiny Šimić-Ivanišević.

Prístav má vlnolam, na ktorom môžu kotviť menšie lode. Igrane ponúka atmosféru typického dalmatínskeho miesta pre kľudnú dovolenku. Okrem krištáľovo čistej vody a príjemných prechádzok, návštevníci sa môžu tešiť na petanque, minigolf alebo vodné športy.

Čakajte prosím!