Drvenik - Turistický sprievodca

DRVENIK - Makarska Riviéra ,Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Drvenik je miesto a prístav v rovnakozvanej zátoke na Makarskej riviére, vzdialené 29 km juhovýchodne od Makarskej. Na kopci nad miestom sa nachádzajú zrúcaniny veže spojenej s obranným múrom zo 17. storočia. Gotický kostol sv. Jurja (sv. Juraja), neskôr prestavaný do barokového štýlu, charakterizujú vstavané kamenné hrobky z obdobia stredoveku.

Po odbočení doprava z hlavnej cesty sa vydáte smerom do centra Drveniku a dostanete sa úplne k moru. Ak odbočíte doprava, môžete sa vydať malebnou promenádou plnou obchodíkov a reštaurácií, pod ktorými sa nachádza krásna kamienková pláž. Na ľavej strane môžete prejsť do prístavu, kde kotvia trajekty na Hvar a na Korčulu.

Hospodárstvo je založené na poľnohospodárstve, vinohradníctve, pestovaní olív, rybolove a cestovnom ruchu. Pobrežie s mnohými zátokami, pieskovými zákutiami (takzvanými “pjeskulami“) a plodnými pásmi (takzvanými “duzami”) je chránené zo severu hrebeňom pohoria Rilić. Menšie lode môžu kotviť na východnej strane pobrežia.

Krásne zelené zátoky s prameňmi pitnej vody dávajú Drveniku špeciálnu atmosféru. Gastronomická ponuka zahŕňa ryby a ostatné morské plody ako aj domáce špeciality. Čo sa týka zábavy, v neďalekom Gradaci sa určite dobre zabavíte.

Čakajte prosím!