Brela - Turistický sprievodca

BRELA - Makarska Riviéra ,Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Brela sa nachádza 15 km severozápadne od Makarskej a 50 km južne od Splitu, centre Dalmácie.
Už niekoľko desaťročí je Brela známa ako jedna z najatraktívnejších destinácií v Dalmácii. Miesto sa vyznačuje krásou borovicových lesov pri nádherných kamienkových plážach a krištáľovo čistým morom.

Okrem príjemného kúpania ponúka Brale rôzne možnosti pre rekreáciu, bowling, minigolf, stolný tenis, vodné športy. Okrem uvedeného je tu aj ubytovanie vynikajúcej kvality v moderných a luxusných hoteloch alebo v súkromnom ubytovaní. Preto Vám kompletná ponuka v Brele garantuje nezabudnuteľný pobyt.

Prvé zápisky o začiatkoch cestovného ruchu v tejto oblasti sú datované v roku 1913, dokonca ho spomína aj byzantský cár Konštantín VII. Portirogenetský v 10. storočí. V roku 1968 bola Brela vyhlásená najlepším miestom na Jadrane. V akcii Turistický kvet 2004 bola Brela znova najlepším turistickým miestom na pobreží.

Na promenáde Dugi Rat sa nachádza pláž Punta rata, dlhá 800 metrov a je jednou z najkrásnejších na Jadranskom pobreží. Je to prvá pláž v Dalmácii, na ktorej sa hrdo s vetrom poihráva Modrá vlajka – európske ekologické ocenenie, ktoré znamená, že táto pláž spĺňa prísne početné požiadavky pláží a prístavov so zreteľom na čistotu a kvalitu mora a pláže, stav okolia, bezpečnosť plavcov, vzdelávanie a ekologické podvedomie.

Podľa výskumu slávneho časopisu Forbes bola dokonca táto pláž vybratá na konci roka 2004 medzi desať najlepších pláží na svete..

Čakajte prosím!