Podgora - Turistický sprievodca

PODGORA - Makarska Riviéra ,Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Podgora je mesto a prístav na Makarskej riviére, vzdialené 9 km juhovýchodne od Makarskej a 70 km od Splitu. Nachádza sa v strede dalmatínskeho pobrežia, na začiatku cesty do Vrgoraca.
Všetky významné budovy boli postavené po odchode Turkov a už nehrozilo žiadne nebezpečenstvo ich návratu. Rodina Mrkušić postavila svoju rezidenciu v neskorom barokovom štýle, ktorá dnes predstavuje klasickú kaplnku z roku 1802. V klasickom štýle bol taktiež v roku 1764 postavený farský kostol Všetkých Svätých v Gornje Pogore, ktorá je jednou z najmonumentálnejších stavieb na Makarskej riviére.
Na cintoríne sa nachádza pamätník chorvátskeho politika a spisovateľa Mihovila Pavlinovića, dielo Ivana Rendića, jedného z najvýznamnejších jednotlivcov Ilírskeho hnutia. Na vrchu nad prístavom je monumentálny pamätník z roku 1962, predstavujúci krídla čajky. Po zemetrasení v roku 1962 je postavený nový kostol v modernom štýle v tvare lode.
Výstavbou prvého hotela "Praga" v roku 1922 sa začal moderný cestovný ruch, aj keď ešte stále na začiatku 60-tych bola Podgora len malou rybárskou dedinkou, ktorá sa začala rozvíjať v moderné turistické letovisko výstavbou Jadranskej magistrály. V Podgore je skoro 2000 lôžok v hoteloch a okolo 3000 lôžok v súkromnom ubytovaní. Na myse Sutikla sa nachádza kemp rovnakého mena s 300 miestami pod storočnými olivami. Nech ste ubytovaní kdekoľvek uvítajú Vás vždy milí domáci.
Podgora sa nachádza v časti Stredozemného mora s úplne čistým životným prostredím, pri západe slnka sa vidia tisícky farieb a rána voňajú prírodou. Pláže sú prekrásne, pokryté čistým bielym štrkom a vďaka priaznivým morským prúdom si môžete na ňom užívať od mája do októbra alebo si vybrať svoj pobyt v každom ročnom období vďaka miernej klíme.
Národné a medzinárodné jedlá a nápoje môžete ochutnať v mnohých reštauráciách, pizzériách alebo v hotelových zariadeniach. Môžete sa zabávať na diskotékach alebo v kaviarňach. Počas júla a augusta sa môžete každý večer zúčastniť na folklórnych predstaveniach alebo tradičných dalmatínskych piesňach. Oslavou sv. Vinka (sv. Vincenta), patróna Podgory, je tradičný festival, ktorý sa koná vždy prvú nedeľu po Velikej Gospe (Nanebovzatie Panny Márie) – 15. augusta.
V Podgore je veľa športových zariadení pre Vašu aktívnu dovolenku, tenisové kurty, ihrisko na hádzanú, basketbal, bowling a na mori sa ponúka lyžovanie, surfing, potápanie a prenájom lodí. Takisto je tu organizovaná pešia turistika, foto - safari alebo športová poľovačka v blízkom prírodnom parku Biokovo.

Čakajte prosím!