Orebić - Turistický sprievodca

OREBIĆ - Chorvátsko, Dalmácia: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Orebić je turistické mestečko na južnom pobreží polostrova Pelješac, nachádzajúce sa pod horou Sveti Ilija (961 m n. m.) a je najznámejšou turistickou destináciou na Pelješackej riviére. Najväčšou atrakciou v Orebići je renesančný františkánsky kláštor z 15. storočia, v ktorom sa nachádza umelecká zbierka. V blízkosti kláštora je dedina Karmen so stredovekými pamiatkami. Je tu východiskový bod pre turistické trasy do malebných horských osád a takisto sa tu začína aj jeden z najznámejších výstupov na horu Sv. Ilija (St. Elias). Takisto sú tu miesta pre príjemné prechádzky, turistiku, zbieranie bylín, svahy vo vnútrozemí sú obrastené vinicami špecifických pelješackých druhov a náučné vínne chodníčky s pivnicami, kde môžete ochutnať a kúpiť domáce pelješacké víno alebo prošek. V Orebići je Námorné múzeum.
 
Pobrežie Orebića je plné malých piesočnatých a oblázkových pláží, medzi ktoré patri najväčšia pláž Trstenica, 1500 m dlhá. V blízkosti sa nachádzajú aj mnohé skalnaté zátoky s malými izolovanými plážami, vhodné pre tých, ktorí majú radi súkromie. Okolie Orebića, ako aj celý Pelješac, je obrastené hustou vegetáciou a typickými stredomorskými rastlinami, podľa počtu slnečných dní patrí medzi jedno z najteplejších miest na Jadrane.  Hospodárstvo je založené na poľnohospodárstve, chove zvierat, rybolove a cestovnom ruchu. V meste sa nachádza aj trajekový prístav pre linky s Korčulou, nakoľko z Orebića je najkratšie spojenie.
 
Dnešný Orebić je miestom bohatej turistickej ponuky. Ubytovať sa môžete v hoteli, v súkromných izbách alebo apartmánoch a miesto je vybavené športovými a rekreačnými ihriskami, kurtmi a futbalovým ihriskom. Môžete tu vykonávať aj populárne vodné športy, na plážach si môžete prenajať vybavenie a organizuje sa tu aj škola jachtingu a windsurfingu. Gastronomická ponuka určite prekvapí aj tých najvyberavejších hostí. Určite musíte vyskúšať kamenice a dagnje (mušle) z pelješackých fariem a taktiež vína Dingač a Postup.
 
V Orebići a v okolitých miestach sa konajú mnohé tradičné náboženské slávnosti. Týka sa to hlavne slávnosti Panny Márie Karmenskej (16. júla). V lete sú tu mnohé divadelné predstavenia a iné kultúrno-zábavné programy.

Čakajte prosím!