Duće - Turistický sprievodca

DUĆE - Chorvátsko, Omis: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Duće je malebné mestečko v lokalite Poljica, na úpätí pohoria Mosor. Nachádza sa asi 3 km od Omišu a 25 km od Splitu na Jadranskej magistrále smerom na Dubrovník. Duće vďačí svojej sláve piesočnatým plážam, ktoré sa tiahnu 4 km v neprerušovanej dĺžke.

V minulosti patrili slávnej Poljickej republike, ktorej vládol Veľké knieža podľa ustanovení Poljičkého štatútu. Takéto dedičstvo zanechalo nezmazateľnú stopu miestu, ktoré sa pýši zachovanými príkladmi národnej vidieckej architektúry.

Špecifickosťou tejto oblasti sú staré dediny postavené zo starých kamenných domov, malých uličiek, namestí, starých kostolov, cintorínov a kostolných zvonov, v ktorých sa začínajú vytvárať podmienky pre vidiecky cestovný ruch.

Horský masív je pokrytý borovicovými lesmi, ktoré sa tiahnu do pláží. Toto robí Duće mimoriadne krásnym. Zeleň, čistý vzduch, mierna klíma a prekrásny pohľad na more a ostrovy sú veci, ktoré na prvý pohľad zaista nadchnú každého návštevníka.

Čakajte prosím!