Živogošće - Turistický sprievodca

ŽIVOGOŠĆE - Makarska Riviéra ,Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Živogošće je dedina a prístav na Makarskej riviére, nachádzajúca sa na úpätí pohoria Biokovo, vzdialená 14 km juhovýchodne od Makarskej a 75 km od Splitu. Letovisko, ktoré vzniklo z pôvodných starých osád, sa skladá z troch menších miest – Porat, Mala Duba, Blato, umiestnených pozdĺž pobrežia.
V Živogošće sa nachádza niekoľko krásnych štrkových pláží obklopených borovicovými lesmi. Vysoká kvalita ubytovania – hotely, apartmány, ako aj športoviská, príjemné prechádzky popri mori (lungomare) robia toto miesto veľmi príjemným pre pobyt.
Známy Liciánov epigram, zasvätený miestnemu zdroju vody, je vytesaný do skaly nad morom a zostal neporušený od dávnych rímskych čias. Živogošće sa pod súčasným názvom prvýkrát spomína v roku 1434. Františkánsky kláštor bol založený v roku 1616 a s jeho bohatou knižnicou a hodnotnými umeleckými dielami bol po stáročia centrom duchovného života a gramotnosti v Živogošće. Pod františkánskym kláštorom je veľký zdroj čerstvej vody, ktorý je k dispozícii aj počas prílivu.

Čakajte prosím!