Vrsar - Turistický sprievodca

VRSAR - Istria, Chorvátsko : Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Vrsar je prímorské mestečko na západe Istrie s veľkou orientáciou na cestovný ruch a s kvalitnými ubytovacími zariadeniami. Oplýva rozkošnými prírodnými zdrojmi – krásnymi plážami a pekným pobrežím a bohatým zázemím. Mierne stredomorské podnebie, ľahko rozpoznateľná zelená macchia a borovicové lesy a takisto čisté a priezračné more sú dôvody pre dobrú dovolenku.
Vrsar sa nachádza na ústí limského zálivu, na 54 m vysokom kopci. Pôvodná osada bola na samom vrchu kopca. Nový turistický Vrsar sa rozvíjal pozdĺž mora. Je obklopený romantickými ostrovmi a útesmi. Na severnej strane vrsarský prístav zatvára polostrov Montraker. Ubytovanie vo Vrsari nájdete v hoteloch, kempoch, nudistických komplexoch, apartmánových komplexoch a súkromnom ubytovaní. K pamiatkam vo Vrsari je potrebné pripočítaj aj staré, opustené kameňolomy, kde sa neustále lomil kameň od rímskych dôb až po súčasnosť. Pre milovníkov aktívnej dovolenky sú tu cyklistické chodníky, potápanie, adrenalínové športy, speleotúry, tenis, aviopanorámy a podobne.

Čakajte prosím!