Vrboska - Turistický sprievodca

VRBOSKA - Ostrov Hvar, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Vrboska je turistické mestečko a malý prístav v strednej časti severného pobrežia ostrova Hvar. Nachádza sa v malebnej, hlbokej zátoke, obklopená vinohradmi, olivovými hájmi a borovicovými lesmi. Vrboska ponúka všetko, čo potrebujete pre pokojnú dovolenku. Hospodárstvo je založené na pestovaní ovocia, olív a fíg, vinohradníctve, rybárstve a cestovnom ruchu.
 
Vrboska je mestečko s typickými vidieckymi domčekmi a s niekoľkými barokovými a renesančnými stavbami. Monumentálny kostol – hrad – je jedinečný pamätník a z jeho strechy je prekrásny pohľad na okolie a otvorené more. Vrboska je predovšetkým mestom dlhej rybárskej tradície. Určite navštívte Rybárske múzeum, ktoré je plné rybárskeho náčinia. Nachádza sa niekoľko kilometrov od Starigradu, v blízkosti Jelsy, mestečka s krásnym námestím, parkom a plážami.
 
S niekoľkými hotelovými objektmi, s mnohými súkromnými domami, apartmánmi a izbami, kvalitnou reštauračnou ponukou a možnosťami športu a rekreácie zaručuje Vrboska pre svojich hostí kvalitnú dovolenku. Okrem malého prístavu, v ktorom sa môžu kotviť malé jachty má Vrboska aj dobre vybavenú marínu. Počas turistickej sezóny sa tu organizujú rôzne kultúrne a zábavné podujatia.

Čakajte prosím!