Vodice - Turistický sprievodca

VODICE - Chorvátsko, Šibenik: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Vodice sú mesto a prístav v severnej Dalmácii, vzdialené 11 km severozápadne od Šibenika po Jadranskej magistrále. Obyvateľstvo sa zaoberá poľnohospodárstvom, rybárstvom a cestovných ruchom. Vodice sú nazvané po veľkom množstve pitnej vody v blízkosti. Prvá zmienka je z 15. storočia. Prekrásne oblázkové pláže, pokojné zátoky a čistý vzduch prispeli k rozvoju cestovného ruchu, ktorý vznikol začiatkom 60-tych rokov a dnes je toto mesto orientované na túto činnosť.
 
Vodice sú relatívne novým mestom, prvá zmienka o nich je z roku 1402. Mesto sa bránilo proti tureckým útokom  pevnými hradbami s niekoľkými vežami, z ktorých sa zachovala len časť a nazýva sa Čorićkula. Malý kostol Sv. Križa (bývalý farský kostol), ktorý bol postavený v roku 1662 je dielom Vicka Ivanova z Korčuly a nachádza sa na cintoríne, ktorý je západne od mesta.
 
Spolu s rôznorodou ponukou ubytovania akými sú hotely, apartmány, kempy a vynikajúca a bohatá gastronomická ponuka sú Vodice veľmi populárnou letnou destináciou. Má viac než 100 pohostinských zariadení, z ktorých viac než polovica ponúka rôznorodú stravu (ryby, raky, mušle, tradičné jedlá) a to sa týka aj starých originálnych dalmatínskych jedál. Vo Vodiciach sú pre Vás pripravené tri tenisové kurty, futbalové ihrisko, takisto aj ihrisko pre basketbal a volejbal. Športové centrum sa nachádza v blízkosti hotela Olimpija. Športovo-rekreačná ponuka zahŕňa aj kurzy potápania, windsurfingu a podmorskej fotografie.
 
Ak máte radi dynamickú a plnohodnotnú dovolenku, Vodice sú pravým miestom pre Vás. Tradičné slávnosti vo Vodiciach, ktoré sa konajú v auguste, taktiež deň Panny Márie Karmelickej (16. júla), sú zaujímavými podujatiami. Vo Vodiciach sa začiatkom júna koná chorvátsky Radijsky festival. Galéria “Bast” a “Strikoman” dopĺňajú kultúrny ponuku mesta. Konajú sa tu aj organizované výlety.
Vodice ACI Marina má 450 miest na viazanie v mori a 150 miest na pevnine. Marina sa nachádza v severovýchodnej časti Vodíc (zátoka Vrulje).
 
 
Okolie Vodíc sa skladá z menších malebných miest tejto peknej riviéry, ktorá sa rozdeľuje na piesočnatú a oblázkovú pláž. Okrem návštevy týchto miest môžete svoj pobyt vo Vodiciach využiť na návštevu okolitých ostrovčekov šibenického súostrovia, ktoré sú spojené každodennými trajektovými linkami s mestom Šibenik, ktorý je z Vodíc vzdialený len 10 km.

Čakajte prosím!