Umag - Turistický sprievodca

UMAG - Istria, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Umag je malé mesto a prístav na severozápadnom pobreží Istrie a predstavuje “bránu Chorvátska do Európy“. Umag je dnes mestom cestovného ruchu a športu. Je známy predovšetkým ako športové centrum Istrie, pretože je už rokmi hostiteľom ATP turnaja a hostí radu svetových tenisových hviezd.
Už v dávnych časoch ho objavili rímski šľachtici a rozhodli sa privlastniť si ho ako svoje letné sídlo. Lesk, vznešenosť a nádhera tých časov sa odráža v benátskych domoch v starom umagskom jadre mesta.
Celkovo 40 km vzdialený od Terstu, 150 km od Ľubľany a 50 námorných míľ od Benátok je obľúbeným dovolenkovým miestom s vynikajúcimi možnosťami na výlety. V zázemí Umagu sa skrývajú zatiaľ málo známe turistické atrakcie ako je horolezectvo, speleológia a ďalšie aktivity pre milovníkov dobrodružstva. Staré mesto Umag sa nachádza na malom polostrove a nové sa tiahne hlavne pozdĺž pobrežia, na ktorom sú umiestnené jeho hlavné turistické zariadenia. Pri Umagu sú známe ešte dve turistické destinácie: Savudrija so svojím najstarším murovaným majákom na chorvátskom Jadrane a Lovrečica ako pokojná oáza pre rodinnú dovolenku. V Umagu sa nachádza aj jedna z najprestížnejších ACI marín s modrou vlajkou. Turistický minivláčik spája Umag s Katorom, kde sa nachádza rímske archeologické nálezisko. More v Umagu je krištáľovo čisté a vhodné na kúpanie od mája do októbra. Ubytovanie je možné v hoteloch, hosteloch, vilách a v privátnom ubytovaní. Vyskúšajte istrijské špeciality, hlavne tartufy, strávte aktívnu dovolenku na mnohých športových terénoch, zabavte sa na folklórnych slávnostiach, ktoré sa konajú po celý rok. Všetko je zamerané na vkus a potreby hostí.

Čakajte prosím!