Tučepi - Turistický sprievodca

TUČEPI - Makarska Riviéra ,Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Tučepi, mesto nachádzajúce sa na Makarskej riviére, 6 km juhovýchodne od Makarskej, je antické mesto s minulosťou dlhou štyritisícky rokov, postavené na mieste rímskej vily.
Pôvodná osada prežila stredovek, čo potvrdzujú časti nábytku z ranokresťanskej doby vykopané na cintoríne, ako aj niekoľko stredovekých hrobiek a kostol sv. Juraja postavený na konci 11. storočia, ktorý kladie dôraz na zmiešaný románsko-gotický štýl. Súčasný názov Tučepi je prvýkrát spomínaný v roku 1434. Šľachtické rody Ivanišević a Lucić-Pavlović z Makarskej tu vlastnili pri mori barokové vily.
Tučepi sú dnes modernou turistickou destináciou. Kapacita ubytovania v meste je 2000 lôžok v hoteloch a cez 4500 lôžok v súkromí. Takisto sú tu desiatky reštaurácií, pivníc a iných hotelových objektov s výbornou ponukou jedla a nápojov. V Tučepi je 4 kilometrová piesočnatá pláž, ktorá sa tiahne pozdĺž celej promenády.
Bohatá je aj ponuka kultúrno-zábavných programov, organizovaných ako „Ljetne večeri u Tučepima“ (Letné večery v Tučepi), kedy máte možnosť si pozrieť veľa zaujímavých vystúpení. Ak sa vydáte po vyznačených turistických trasách, vedúcich do neďalekých malých dedín, vzdialených 30 až 50 minút chôdze smerom do vnútrozemia, môžete užívať pokoj v pocite múdrosti minulých storočí.

Čakajte prosím!