Trpanj - Turistický sprievodca

TRPANJ - Poloostrov Pelješac, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Trpanj je dedina a prístav na severnom pobreží polostrova Pelješac, vzdialený 11 km severovýchodne od Orebića. Dnes je veľmi známym letoviskom a v antickej dobe bol dôležitým prístavom. Miesto sa rozvinulo v blízkosti rímskej vily, ktorej časti mozaík a múrov môžeme nájsť na starom cintoríne. Na kopci nad prístavom sú zrúcaniny stredovekých hradieb. V strede osady je kostol Panny Márie Karmenskej, v ktorom sa na hlavnom renesančnom oltári nachádza erb rodiny Gundulić. Nový farský kostol je postavený v novoromantickom štýle.

Trpanj charakterizuje mierne podnebie a to platí pre celú túto oblasť. Okolo Trpanja sa nachádzajú prekrásne pláže, niektoré z nich sú piesočnaté, kamenisté, oblázkové alebo betónové. Okolitý borovicový les dodáva morskému vzduchu zvláštnu vôňu a takisto tvorí potrebný chlad počas horúcich dní. Na niektorých plážach sú kaviarne. Rodiny si tu určite budú užívať kvôli vybaveniu pre deti, na pláži Luka je plytké more a v parku mestského centra je detské ihrisko.

Trpanj Vás môže pohostiť na rôzne spôsoby, akými sú hotely, penzióny, apartmány,...Kvalitná je aj gastronomická ponuka domácich špecialít (ryba a víno). V ponuke je aj šport a rekreácia a nedotknutá príroda ostrovného vnútrozemia je známa pre kvalitné vína, ktoré priťahujú mnohých stálych hostí. Trpanj je známy aj pre liečivé bahno.

Čakajte prosím!