Tribunj - Turistický sprievodca

TRIBUNJ - Chorvátsko, Šibenik: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Tribunj je mestečko a prístav, ktorý sa nachádza na malom polostrove, vzdialený 4 km západne od Vodic a patrí k atraktívnej Šibenickej riviére. Obyvateľstvo sa zaoberá poľnohospodárstvom, rybárstvom a cestovným ruchom. V okolí mestečka sa nachádza niekoľko pláží a zátok, z ktorých je najlepšia zátoka Sovlja. Menšie jachty môžu kotviť v prístave a pre väčšie jachty je prístav juhovýchodne od mestečka.

Mestečko vzniklo v 16. storočí na malom polostrove. Založili ho utečenci z blízkych pevninských miest. Zachované pozostatky z opevnenia sa datujú z doby benátskej nadvlády. V blízkosti sa nachádza starý Jurjevgrad, v ktorom sa nachádzajú ruiny stredovekých hradieb a kostol Sv. Nikoly z roku 1452. Ešte jeden stredoveký kostol sa nachádza východne od mesta.
 
Tribuj má najväčšiu rybársku flotilu strednej Dalmácie, takže tribunská promenáda sa po návrate rybárov z mora zmení na najlepšiu rybiu tržnicu sviežich rýb a rakov. Oblázkové pláže sú vhodné pre dovolenku s deťmi a rôznorodá je aj ponuka športového vyžitia: od tenisu, cez petanque, malý futbal, bedminton, školu potápania, jachting a podmorské safari. Ani zábavný život nezaostáva pozadu: od tradičných večerov cez ľudové slávnosti po zábavné programy.

Tribunj je malé rybárske mesto neodolateľného šarmu. Podľa starej tradície sa tu každým rokom konajú závody oslov.

Čakajte prosím!