Tkon - Turistický sprievodca

TKON - Ostrov Pašman, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Tkon je druhá najväčšia osada na ostrove Pašman, jedného z ostrovov zadarského súostrovia. Pašman a neďaleký ostrov Ugljan sa nazývajú ostrovnými dvojičkami a spája ich most cez prieliv Ždrilo. Vo vzťahu s veľkými turistickými strediskami  sú ničím nerušený pokoj a priamy kontakt s prírodou prednosti Tkonu. Toto miesto zaručuje pokoj a lodné spojenie s Biogradom a zároveň Vám poskytuje rôznorodú zábavu.
 
Tkon je osada a malý prístav v južnej časti východného pobrežia ostrova Pašman. Hospodárstvo je založené na poľnohospodárstve, pestovaní olív, rybárstve a cestovnom ruchu. Nachádza sa na hlavnej ceste a má s Biogradom na Moru trajektové spojenie. Prístav je chránený pred vetrom a vlnami a malé jachty môžu kotviť pozdĺž vlnolamu.
 
Farský kostol sv. Tome je postavený v roku 1742. Na hlavnom oltári je obraz Matky Božej, ktorý sa pripisuje zadarskému maliarovi Petrovi Jordanićovi z konca 15. storočia.

Čakajte prosím!