Sumpetar - Turistický sprievodca

SUMPETAR- Chorvátsko, Omis: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Sumpetar je osada, nachádzajúca sa 15 km južne od Splitu, na pol ceste do Omišu. Je časťou obce Dugi Rat, spolu s ďalšími malými miestami, vhodnými pre pokojnejší typ dovolenky.  
Pobrežie v tejto časti je veľmi členité, plné malých štrkových pláží a pekných betónových malých pláží pred súkromnými domami, ktoré sú hneď pri mori.  
Sumpetar a jeho okolie pôsobia, so svojou architektúrou, prispôsobenou životnému prostrediu, veľmi malebne. Zem je tu úrodná a obyvatelia Sumpetaru vypestujú kvalitné  ovocie, zeleninu a samozrejme hrozno.  
Keďže je pohorie Mosor veľmi blízko, milovníci horolezectva, cyklistiky a turistiky budú spokojní s výberom miesta svojej dovolenky a tí, ktorí majú radi rýchlosť, si vyberú rafting na rieke Cetina.  
Milovníci umenia môžu navštíviť  kostol sv. Stjepana (sv. Štefana) a kostol sv. Antuna (sv. Antona) s prerománskym oltárom, za zmienku stojí aj návšteva ďalších neďalekých miest - Duće a Dugi Rat a mestá Split a Omiš.Čakajte prosím!