Srima - Turistický sprievodca

SRIMA - Chorvátsko, Šibenik: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Srima je turistická dedina šibenického prímoria, vzdialená 3 km juhovýchodne od Vodic, na hlavnej ceste, ktorá sa za Vodicami oddeľuje od Jadranskej magistrály. Za posledných dvadsať rokov sa tu začal rýchlo rozvíjať cestovný ruch a to vďaka výstavbe kvalitných ubytovacích kapacít v rodinných domoch, dovolenkových domoch a kempoch. Srima so svojimi oblázkovými plážami láka milovníkov pokojnej dovolenky a takisto milovníkov dovolenky v typickom dalmatínskom mestečku.

Osada vznikala už v stredoveku, obyvatelia pred nebezpečenstvom Turkov utiekli na najbližší ostrov Prvić a založili osadu Šepurine. Keď už na konci 17. storočia nehrozilo nebezpečenstvo, vrátili sa do Srimy.
Na mieste sa nachádza niekoľko archeologických lokalít z ranokresťanského obdobia (starokresťanská bazilika z 6. storočia), prvé zmienky o osade sú zo začiatku 16. storočia. Určite Vám odporúčam navštíviť Severný kostol z 6. storočia, taktiež Južný kostol, romantický kostolík Panny Márie Srimskej z 12. storočia.
Ak hľadáte miesto pre pokojnú dovolenku, ďaleko od hotelov a rušných miest, odporúčame Vám apartmány, izby a domy v Srime. Ak sa Vám zažiada trocha zábavy a dobrého jedla môžete navštíviť Vodice, známe turistické stredisko. V blízkosti sú turistické miesta Tribunj a Skradin s Národným parkom Krka a taktiež ostrovy Prvić a Zlarin.

Čakajte prosím!