Slano - Turistický sprievodca

SLANO - Chorvátsko, Dubrovnik: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Slano je osada a malý prístav v rovnako zvanej zátoke, vzdialená 37 km od Dubrovníka, najväčšej chorvátskej turistickej atrakcie. Obyvateľstvo sa zaoberá poľnohospodárstvom, vinohradníctvom, pestovaním olív, ovocia, tabaku a bylín, rybolovom a cestovným ruchom. Miesto sa nachádza v zálive, ktorý je ochranou a prístreším pre ukotvené jachty pred zlým počasím .
Územie Slana je osídlené už od praveku, čomu nasvedčujú zvyšky Ilírskych osídlení, zrúcaniny pevnosti na kopci a pohrebných pamätníkov na okolitých kopcoch a takisto rímsky vojenský tábor na kopci Gradina a ranokresťanský sarkofág. Slano patrí pod Dubrovnícku republiku od roku 1399.
Farský kostol sv. Blaža z roku 1407 bol zrekonštruovaný v období baroka. V meste sa nachádzajú aj barokové a renesančné stavby. Slano sa snaží rozvíjať kvalitnú ponuku pre cestovný ruch.

Čakajte prosím!