Seget Donji - Turistický sprievodca

SEGET DONJI - Chorvátsko, Dalmácia: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Seget je mestečko neďaleko od Trogiru. Seget Gornji sa nachádza vo vnútrozemí a Seget Donji pri mori. Seget vznikol v 16. storočí, kedy trogirský šľachtic Jakov Rotondo dostal povolenie k opevneniu veže, okolo ktorej vznikla osada.

Segetsko polje oplýva malými kostolíkmi a inými archeologickými pozostatkami z dávnych dôb. Vzhľadom k svojej polohe a miernemu podnebiu, obyvateľstvo sa prevažne zaoberá poľnohospodárstvom, rybárstvom, stavbou lodí a samozrejme cestovným ruchom.

Ak hľadáte dovolenku v meste s tradíciou, ďaleko od dynamiky masového cestovného ruchu, Seget Donji je miestom pre Vás. Mesto kultúrnej a gurmánskej ponuky, pokojné a harmonické, v blízkosti veľkých miest stredodalmatínskeho pobrežia, ponúka špeciálne zážitky pre rybárov a milovníkov vodných športov.

Seget Vám ponúka dovolenku mimo ruchu väčších miest a napriek tomu v blízkosti kultúrnych stredísk, Trogiru a Splitu. Čo sa týka iných zariadení, táto stará rybárska dedinka je spojená chodníkom, dlhým len kilometer, s turistickým komplexom Medena, miestom plným zábavy a športových podujatí.

Čakajte prosím!