Sali - Turistický sprievodca

SALI - Ostrov Dugi otok, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Sali je obec a malý prístav v rovnako volanej zátoke na severovýchodnom pobreží ostrova Dugi otok. Názov dostal po niekdajších soľných náleziskách a pod tým názvom sa prvýkrát spomína v roku 1105. Základom hospodárstva je poľnohospodárstvo, vinohradníctvo, pestovanie olív, ovocia, spracovanie rýb a cestovný ruch.
Farský kostol Nanebovzatia Panny Márie bol postavený na mieste stredovekého kostola (zvyšky fragmentov s pletenými ornamentmi), vstupný priestor s gotickými oblúkmi je pozostatkom kostola, ktorý postavil majster Juraj Lukačević v roku 1465.
Zvlášť atraktívne je Turistické leto v Sali (Saljsko turističko ljeto), spojené s oslavou sviatku Nanebovzatia Panny Márie (15. augusta). Počas turistického leta sa konajú známe Salijske radosti, vystúpenie, ktoré zvláštnym spôsobom evokuje turistom miestne tradície a zvyky, ktoré do Sali dovedie stovky jachtárov s veľkými a malými jachtami. Z predstavenia stojí za zmienku tradičné veselé preteky oslov a sprievod osvetlených lodí.

Čakajte prosím!