Rovinj - Turistický sprievodca

ROVINJ - Istria, Chorvátsko : Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Rovinj sa nachádza na západnom pobreží Istrie. S Porečom je najsilnejším turistickým centrom na Istrii a jedným z najsilnejších na Jadranskom mori. V rovinjskom súostroví sa nachádza 22 ostrovov a ostrovčekov, z ktorých najväčšie sú Sv. Andrija a Sv. Katarina. V Rovinji sa nachádza 10 hotelov, niekoľko kempov, hotelových a hotelovo - apartmánových komplexov. Najväčší kemp v Rovinji je Valalta, typ nudistického komplexu, ktorý patrí taktiež aj medzi najväčšie a najlepšie v Chorvátsku. Odvtedy, ako počas rannej zory dňa 13.07.800 na pobrežie Rovinja zázračne doplával mramorový sarkofág sv. Eufrémie, Rovinj sa stal spojený s touto mučeníčkou a sviatok sa slávi 16. septembra. Okrem kostola sv. Eufrémie navštívte aj miestne historické múzeum, Centrum pre historický výskum, Eko-múzeum “Kuća o batani“, mestské divadlo a ďalšie inštitúcie.
Rovinj, ako turistická destinácia, ponúka široký výber reštaurácií, taverien, barov a ďalších stravovacích zariadení,  kempy a hotely v najatraktívnejších oblastiach, v blízkosti mora a pláže Vám ponúkajú priamy kontakt s prírodou a vôňou Stredozemného mora.

Čakajte prosím!