Rogač - Turistický sprievodca

ROGAČ - Ostrov Šolta, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Rogač je dedinka v blízkosti obce Grohote na severnom pobreží ostrova Šolta, vzdialená 2 km od Grohota a je najväčším prístavom na Šolte, ale takisto aj turistickou dedinkou. Pobrežie v blízkosti prístavu je členité a bohaté na zátoky, ktoré sú dobrým predpokladom rozvoja potápačského cestovného ruchu.

Rogač je spojený s miestnou cestou, ktorá vedie cez ďalšie miesta na Soľte. Každodenné trajektové a katamaránové linky spojujú Rogač so Splitom a pre zbytok ostrova sú tu autobusy a taxi.

Rogač je najstarším miestom na Šolte, ktoré bolo v minulosti vždy osídlené, ale kvôli strachu z pirátov a vzdialenosti do Šoltskeho polja tu nikdy nebolo veľa obyvateľov.

Ak sa vrátime ďaleko do minulosti, zistíme, že tu v rímskom období žili ľudia. V južnej zátoke, nazývanej Banje, sú nájdené pozostatky rímskej farmy a taktiež v severozápadnej časti zátoky sa nachádzajú pozostatky rímskeho rybníku so zvyškami múrov zaliatych morom. Najzaujímavejším nálezom je rustikálna vila, ktorá má dokonca aj kúpeľňu.

Samotná pláž v Rogači sa nazýva Banje. Ale tu na ostrove je ktorákoľvek kamenná plocha vhodným miestom na kúpanie a mnoho hostí dá prednosť kúpaniu a opaľovaniu na týchto kamenných plochách pozdĺž mora. Odporúčame Vám krátku prechádzku pri neďalekej skalnej plošine, kde môžete užívať súkromie.

Turistická ponuka Rogača zahŕňa krásne súkromné apartmány a pohostinské služby reštaurácií, pizzérií a kaviarní. Spolu s nedotknutou prírodou tu máte všetky možnosti, aby ste si určite užili svojej dovolenky.

Čakajte prosím!