Rijeka - Turistický sprievodca

RIJEKA - Chorvátsko, Kvarner: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Rijeka je hlavné mesto Kvarnerskej riviéry a hlavný a najrušnejší chorvátsky prístav. Pripojte sa k spokojnosti obyvateľov Rijeky, ktorí sa každodenne budia s výhľadom na Kvarnerský záliv. Užívajte si v miernom stredomorskom podnebí, pocíťte mestskú tepnu korza, ktorú zbožňujú všetky generácie. Rijeka je križovatkou pozemných a námorných ciest, spojená so svetom leteckou, železničnou, lodnou a autobusovou dopravou, takže sa nemusíte zaťažovať, ako sa do nej dostanete. V Rijeke navštívte mnohé múzeá, galérie, knižnice, náboženské zbierky a astronomické centrum Rijeky, kostoly, paláce, divadlá, pozostatky rímskych stavieb a iné.
Pokiaľ ide o ubytovanie, k dispozícii je niekoľko hotelov, ubytovní, kemp a súkromné ubytovanie. Pre dlhšie pobyty odporúčame niektorý z hotelov s kvalitnou ponukou a dlhoročnou tradíciou. Určite navštívte niektorú z reštaurácií alebo taverien, ktoré Vám ponúknu nezabudnuteľnú prímorskú kuchyňu s výnimočne kvalitnými vínami. Zábavu v Rijeke môžete nájsť v okolitých kluboch, divadlách, kinách a na množstve športovísk, v závislosti na Vašich preferenciách. Určite nezmeškajte špeciálnu atmosféru počas známeho karnevalu v januári a februári.

Čakajte prosím!