Promajna - Turistický sprievodca

PROMAJNA - Makarska Riviéra ,Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Promajna leží na úpätí hôr Biokova pri starej pobrežnej ceste, vzdialená 4 km južne od Bašky Vody a 6 km od mesta Makarska. Meno mesta sa prvýkrát spomína v roku 1674, avšak početné archeologické nálezy (keramika, amfory, mince...) sú dôkazom života na tomto mieste už od 2. storočia p.n.l.. Pohrebné šperky (perlový náhrdelník, náramok a prsteň) jedným z najvýznamnejších nálezísk antickej dobyv régióne Makarská riviéra.

V poslednej dobe sa mesto rozširuje smerom k pobrežiu z dôvodu rozvoju cestovného ruchu. V podstate je začiatok cestovného ruchu v Promajne spojený s výstavbou neďalekej Dediny pre deti, ústavu pre liečbu respiračných ochorení detí. Začína sa stavať veľa súkromnýh víl, ktoré ponúkajú veľmi kvalitné izby a apartmány, začiatkom tohto storočia bol postavený aj prvý hotel na vysokej úrovni.

Promajna má promenádu, ktorá vedie pozdĺž mora do Bašky Vody. Mestečko má veľmi dobrú infraštruktúru a poskytuje všetky služby, ktoré sú turistom potrebné (poštu, obchody, cestovnú kanceláriu, zmenáreň). Pravidelne sa organizujú rôzne podujatia zábavného charakteru. Na Deň vďakyvzdania (5. augusta) sa koná Rybárska noc. Miestne reštaurácie ponúkajú všetky typické gastronomické špeciality. A nakoniec, dlhá kamienková pláž, teplé a čisté more, čistý vzduch a zachovaná príroda sú hlavné charakteristiky Promajny.

Čakajte prosím!