Pisak - Turistický sprievodca

PISAK - Chorvátsko, Omis: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Pisak je malé turistické letovisko na atraktívnej Makarskej riviére, vzdialené 40 km južne od Splitu a 18 km od Makarskej. Táto riviéra je známa svojím nádherným pobrežím a kilometre dlhými piesočnatými plážami. Riedke osídlenie a dlhé časti pobrežia bez domov vyúsťujú v čisté a priezračné more.
Pisak sa nachádza v zálive, kde si môžete vyberať medzi pieskom, štrkom a skalnatými plážami, preto ho odporúčame pre rodinnú dovolenku alebo pre milovníkov mora a vodných športov. Je možné si prenajať čln alebo si nerušene užívať pri potápaní, jachtení alebo surfovaní. Nachádzajú sa tu aj supermarkety. Večery si môžete vyplniť návštevou reštaurácie alebo pivnice, kde Vám priateľskí domáci pripravia rybu na tradičný dalmatínsky spôsob. Ak prídete do Pisaku, navštívte žriedlo Vrulje, ktoré sa vetví na mnoho malých zdrojov studenej pitnej vody.
Pisak je malé rybárske a turistické mestečko, ktoré má korene už v roku 1500. Môžete tu stráviť naozaj kľudnú a relaxačnú dovolenku a určite sa budete chcieť znova vrátiť. Pisak je výborný pre tých, ktorý nenávidia davy a hluk, no popritom majú radi prekrásne more, krásu okolia, miernu klímu a čistú, nedotknutú prírodu. V tomto malom stredozemnom raji dosahujú harmóniu dlhoročné turistické tradície, duša a telo spolu s prekrásnou prírodou.

Čakajte prosím!