Petrčane - Turistický sprievodca

PETRČANE - Chorvátsko, Zadar: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Petrčane je mestečko a prístav na pobreží zátoky rovnakého mena, medzi Zadarom a Ninom, starými chorvátskymi mestami (13 km od Zadaru). Hospodárstvo je založené na poľnohospodárstve, rybárstve a cestovnom ruchu. Prístav je dobre chránený a môžu v ňom kotviť menšie jachty.

Petrčane majú pekné betónové, oblázkové a piesočnaté pláže na okraji hustého borovicového lesa. V lese sa nachádzajú moderné hotely so športovými terénmi a plaveckým bazénom. Ak máte radi aktívnu dovolenku, Petrčane Vám ponúkajú rôznorodé športovo-rekreačné zariadenia. Svojou geografickou polohou sú vhodné pre návštevu zadarského súostrovia a návšteve Národného parku Kornati.

V stredoveku boli v Petrčane pozostatky zadarských kláštorov sv. Krševana a Platona. Juhovýchodne od dediny je na pobreží zachovaný románsky kostolík sv. Bartolomeja, ktorého masívne vežové hodiny sú premenené na obytnú budovu, takzvanú Kulinu, ktorá je veľmi dobre zachovaná.

Čakajte prosím!