Pašman - Turistický sprievodca

PAŠMAN - Ostrov Pašman, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Ostrov Pašman je časť zadarského súostrovia, nachádza sa juhovýchodne od ostrova Ugljan, od ktorého ho delí úzky morský prieplav Ždrelac. Pašman je rovnako nazývaná dedina a tiež prístav v strednej časti jeho východného pobrežia. Hospodárstvo je založené na poľnohospodárstve, vinohradníctve, pestovaní olív, ovocia a zeleniny, rybárstve a cestovnom ruchu. Hlavnou cestou je spojený so všetkými mestečkami na ostrove. Trajektová línia Tkon – Biograd na Moru ho spája s pevninou.

Pašman sa prvýkrát spomína v roku 1067 pod názvom Postimana. Farský kostol bol postavený v stredoveku, začiatkom 18. storočia bola dostavaná loď a pôvodný kostol bol prerobený na svätyňu, zvonica je z roku 1750. V kostole sú dva neskoro gotické procesné kríže a oltárny obraz, dielo C. Medovića. V neďalekom Malom Pašmane je stredoveký kostolík sv. Roka.

Čakajte prosím!