Pag - Turistický sprievodca

PAG - Ostrov Pag, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Mesto Pag je centrum ostrova. Vyvinulo sa v centre zaujímavej oblasti, s vežami a opevnením, ktoré stráži bohaté kultúrne dedičstvo z minulosti. Mesto Pag bolo postavené na dnešnom mieste v 15. storočí. Do tej doby sa dvakrát sťahoval z dôvodu nebezpečenstva pred Turkami. V roku 1192 bol postavený kostol sv. Márie, ktorý dodnes dominuje starej časti mesta. Jednou z najvýznamnejších udalostí v histórií mesta bolo dobytie buly kráľa Belu IV., ktorou sa v roku 1244 mestu Pag pridelil status slobodného kráľovského mesta.
Na Pagu môžete vidieť výrobu soli starým postupom, teda vysušovaním v menších hlinených bazénoch, do ktorých tečie morská voda. Tieto solivary sú okrem autentickosti, ktorú ponúkajú, aj vynikajúci motív na fotografovanie. Mesto Pag je aj mesto preslávené ručne tkanou pagskou čipkou, ktorá prežila storočia a každá je jedinečný unikát a táto pomalá a náročná práca žije dodnes v uliciach starého mesta.
V roku 1968 sa otvára prvý hotel, upravujú pláže, autokempy a cesty, čím začína rozvoj cestovného ruchu v meste. Zátoku Pag obklopuje 20 oblázkových a piesočnatých pláži. Mesto Pag poskytuje možnosť pokojnej ale aj aktívnej dovolenky vhodnej pre rodiny s deťmi a rekreačných športovcov.

Čakajte prosím!