Novi Vinodolski - Turistický sprievodca

NOVI VINODOLSKI - Chorvátsko, Crikvenica: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Novi Vinodolski sa nachádza na strmom kopci, nad ústím Suhe Ričine, v juhovýchodnej časti Vinodolskej doliny. Mesto Novi Vinodolski sa skladá z 20 osád.
Novi Vinodolski je vzdialený len 30 km od letiska na ostrove Krk a 180 kilometrov od letiska v Záhrebe. Vďaka blízkosti hlavných ciest a diaľnice je táto lokalita veľmi dobre prístupná šoférom z celej Európy.
Okrem cestovného ruchu, Novi Vinodolski je historicky dôležitý kvôli Vinodolskému zákonníku, jednému z najdôležitejších dokumentov zo stredoveku (z roku 1288). Novi Vinodolski zdobí aj jeho staré mesto, pozostatky kláštora Paulíny, františkánsky zámok so štyrmi vežami, dom bratov Mažuranićov a mnoho iného.
Okrem ubytovania, ktoré ponúkajú hotely, turistické komplexy, kempy, apartmány, izby a vily je tu aj mestský prístav na kotvenie lodí a rôzne športovo-rekreačné zariadenia, bazény a ostatné vybavenie, ktorými doplníte svoju dovolenku. Pláže sú prekrásne upravené a medzi nimi je najvýraznejšia piesočnatá pláž Lišanj, obklopená borovicovými lesmi, ideálna pre deti a dospelých.

Čakajte prosím!