Milna (Hvar) - Turistický sprievodca

MILNA (HVAR) - Ostrov Hvar, Chorvátsko: Vyberte si destináciu pre Vašu dovolenku a rezervujte si ubytovanie on-line. Pozrite si ponuku miest, destinácií, zátok a ostrovov s tisícami obrázkov!


Milna je dedinka a malý prístav na južnom pobreží západnej časti ostrova Hvar, vzdialená 4 km východne od mesta Hvar. Je to najmladšia osada na ostrove, ktorá vznikla pred štyridsiatimi rokmi presťahovaním obyvateľov z Malo Grablja a dnes má okolo stovky obyvateľov. S mestom Hvar je spojená miestnou komunikáciou.

Nachádza sa v chránenej zátoke s prekrásnymi kamienkovými plážami, ktoré sú od seba oddelené borovicovými lesmi. V západnej časti zátoky sa nachádza rodinné sídlo rodiny Ivanić, postavené v renesančno-barokovom štýle zo 17. storočia. Sídlo je krásnym príkladom rustikálnej ľudovej architektúry na Hvare.

Milna je dedinka malých rodinných penziónov, takže ak hľadáte pokojnú a príjemnú dovolenku, ďaleko od mestského ruchu, problémov a stresu, toto je pravé miesto pre Vás. Malý prístav je chránený pre búrkou, zvanou tu bura a dobrým miestom pre kotvenie malých jácht.

Čakajte prosím!